55 271 13 60
604 975 411
604 922 970

Transport

Transport- specjalistyczny, nienormowany, ciężki, gabarytowy, ponad gabarytowy, ponad normowany

Nasza firma specjalizuje się w transporcie ładunków ponad gabarytowych, transporcie specjalistycznym, ciężkim, maszyn budowlanych oraz jachtów czy łodzi. Usługi transportowe należą do grupy potrzeb wtórnych człowieka i są skorelowane z rozmieszczeniem przestrzennym zasobów, skupisk ludzi czy miejsc pracy. Transport nierozerwalnie towarzyszył ludziom od momentu rozwoju cywilizacji. Jest to jeden z głównych działów gospodarki zaraz obok łączności, bowiem zwiększa on użyteczność dóbr dzięki ich przemieszczaniu w przestrzeni. Transport ściśle scalony jest z działami gospodarki rynkowej i jest to relacja z korzyścią obustronną, bowiem rozwój jednego warunkuje rozwój drugiego i odwrotnie. Sytuacja podobnie wygląda zarówno w przypadku wzrostu jak i w przypadku zahamowania rozwoju czy w okresie kryzysu branżowego. Wraz z logistyką i spedycją transport tworzy skład branżowy zwany TSL czyli nic innego jak transport- spedycja- logistyka. Prowadzona przez nas firma oferuje pełen zakres usług związanych z TLC. Wykonujemy prace związane z transportem specjalistycznym i ponad gabarytowym. Posiadamy własny tabor ciągników dostosowany do przewozu maszyn i materiałów o różnych gabarytach. W naszej ofercie znajdują się naczepy z plandekami i platformy, jak również naczepy przeznaczone stricte do transportu specjalistycznego wzdłuż i wszerz. Nasza firma podejmie się także zleceń związanych z przewozem ładunków nienormowanych, których proces poruszania się po drodze koordynowany jest przez współpracujące z nami firmy pilotujące cały transport. W celu sprostania wymaganiom i oczekiwaniom naszej firmy rozszerzyliśmy zakres naszych usług o transport maszyn czy łodzi i jachtów oraz materiałów budowlanych. Wyszliśmy naprzeciw naszym klientom, którzy zaufali nam i przyczynili się do naszego ciągłego rozwoju i profesjonalizmu. Lata doświadczeń na rynku pozwoliły nam na skonstruowanie niezawodnej, szybkiej i bezpiecznej linii transportowej. Zapraszamy do włączenia się do grona naszych zadowolonych klientów.

Transport jachtów, yachtów i łodzi.

Naszej firmie zaufało wielu klientów, dlatego postanowiliśmy rozszerzyć zakres naszych usług o transport jachtów oraz łodzi żaglowych. Zapewniamy profesjonalny i ubezpieczony przewóz sprzętu wodnego. Zasięg oferowanych przez nas usług obejmuje całą Europę jak i transport wewnątrzkrajowy. Cechuje nas terminowość i niezawodność, gwarantujemy również bezpieczeństwo przewożonym przez nas ładunkom. Podejmiemy się także zleceń związanych z transportem łodzi motorowych. Istnieje możliwość wykonania usługi zarówno z lądu jak i wody, a także z lądu na ląd przy użyciu i bez użycia dźwigu czy też podnośnika. Cena uzależniona jest od specyfiki transportu, warunków oraz gabarytu przewożonych przez nas ładunków. Całkowity koszt transportu obliczany jest na podstawie długości transy (zł/km.) Przy dłuższych trasach istnieje możliwość indywidualnych negocjacji cenowych. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z bogactwa naszych doświadczeń transportowych. Możesz spać spokojnie powierzając nam swoje swoje skarby wodne. W każdej chwili możesz sprawdzić co dzieje się z Twoim sprzętem drogą satelitarną bowiem każdy nasz samochód wyposażony jest w sprzęt GPS. Wyślij nam swoje zapytanie ofertowe, bądź zadzwoń. Gwarantujemy szybkie rozpatrzenie wniosku i jeszcze szybsze podjęcie się zlecenia.

Transport niskopodwoziowy, naczepy specjalistyczne tiefbet, semi, tele.

W asortymencie naszych usług znajduje się także szeroka gama naczep specjalistycznych. Naczepa jest pojazdem kołowym, nie posiadającym własnego napędu dlatego musi zostać podłączona do innego pojazdu posiadającego silnik. Najczęściej naczepą określa się pojazd członowy czyli tak naprawdę zespół pojazdów, z których jeden z nich spoczywa na ciągniku siodłowym. Wyróżniamy kilka rodzajów naczep, które podzielić można na skrzyniowe, podkontenerowe oraz naczepy wywrotki, niskopodwoziowe oraz specjalistyczne. W taborze znajdują się naczepy niskopodwoziowe typu tiefbett, o łącznej ładowności 23 t i 36,5. Naczepy posiadają funkcję ABS, najazdy, odpinany balkon, możliwość poszerzenia i wydłużenia w razie potrzeb. Inną naczepą należącą do naszej firmy jest naczepa SEMI także wyposażona w ABS, posiada najazdy elektro- hydrauliczne oraz możliwość poszerzenia do 3m. Ostatnimi naczepami znajdującymi się w naszej ofercie są tak dłużycowe, służące do transportu bardzo długich ładunków. Tego rodzaju semi- naczepy wyposażone są w rozciągane pokłady ładunkowe i hydrauliczne układy skrętu. Naczepy tele pozwalają na duży skręt steru dla optymalnej sterowalności każdego rodzaju ładunku począwszy od stalowych i betonowych konstrukcji kończąc a śmigłach elektrowni wiatrowych kończąc. Semi naczepy typu tele zapewniają zwiększoną wydajność i niskie koszty transportu. Wspomniany, ostatni rodzaj naszych naczep pozwala na przewóz w zakresie DMC do 102 ton oraz maksymalną ładowność ok. 85 ton przy zachowaniu maksymalnej prędkości na drodze do 85 km/h.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty transportowej przy użyciu naczep niskopodwoziowych i naczepy do transportu naprawdę długich ładunków. Dane teleadresowe w zakładce kontakt.

Transport maszyn budowlanych, kruszarek, spychaczy, maszyn, ładowarek czołowych.

Nasza firma zajmuje się specjalistycznym transportem maszyn budowlanych oraz rolniczych na terenie całej Polski jak i w krajach Unii Europejskiej. Naszą specjalizacją, od dłuższego czasu, jest transport ciężki, ponadnormatywny. Transport maszyn budowlanych jest nie lada wyzwaniem, bowiem wymaga on przetransportowania ładunku wielkogabarytowego niejednokrotnie na duże odległości. Oferowany przez znasz przewóz maszyn przebiega bez zakłóceń i na czas. Przewożony przez nas ładunek zostaje ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej na czas transportu. Od lat współpracujemy z wieloma renomowanymi firmami. Jesteśmy elastyczni i dostosowujemy się do potrzeb i oczekiwań stawianym nam przez klientów. Posiadamy nie tylko długoletnie doświadczenia, ale także świetny, nowoczesny sprzęt najwyższej jakości. Dysponujemy dużą flotą ciągników dwu i trzy osiowych oraz jeszcze większą ilością naczep daje możliwość stworzenia wielkiej gamy konfiguracji wyżej wspomnianych pojazdów. Specjalizujemy się w przewozie zwłaszcza spychaczy, ładowarek czołowych czy kruszarek oraz innych maszyn. Nasze auta transportowe zostały wyposażone w łączność telefoniczną, CB radio oraz system nawigacji GPS. Istnieje możliwość monitorowania ładunku na każdym etapie podróży ładunku. Ponadto świadczymy obsługę w zakresie doradztwa, planowania transportu, aż po zakres wykonania usługi wraz z organizacją zezwoleń i profesjonalnego pilotażu.

Transport konstrukcji betonowych, elementów betonowych, drewnianych, żelbetowych, przewóz ładunków specjalnych.

Istniejemy na polskim rynku od wielu lat, dzięki zdobytemu doświadczeniu jesteśmy w stanie podjąć się każdego zadania w zakresie posiadanego przez nas sprzętu. Wykonujemy usługi specjalistyczne w zakresie przedmiotów nadgabarytowych. Jeśli coś ze zbyt długie, za szerokie bądź zbyt wysokie trafiłeś doskonale, my wspólnie rozwiążemy Twoje problemy. Zapraszamy Was do nas. Jeśli chcesz przewieść konstrukcje betonowe, elementy betonowe czy drewniane, żelbetowe nasi fachowcy wykonają każde tego typu zlecenie dzięki posiadanym przez nas naczepą specjalistycznym. Ponadto pomożemy Ci w przewozie zbiorników, wiatraków, wież wiatracznych oraz ładunków specjalnych. Proponowany przez nas transport zostaje ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej na czas transportu. Współpracujemy z profesjonalnymi firmami wykonującymi pilotaż przewozu oraz eskortę. Profesjonalizm naszych pracowników sprawia, że działamy na czas terminowo. Chcesz przewieść dźwig, maszynę, żuraw i inne urządzenia- my zrobimy to dla Was za Was.

Transport Gabaryty

Transport gabarytów to potoczne określenie oznaczające przewóz towarów, które charakteryzują się nietypowymi wymiarami. Istnieje wiele różnych kombinacji. Mogą to być towary o dużej masie, ale niewielkich rozmiarach bądź też wręcz przeciwnie – o niewielkim ciężarze, ale zajmujące dużą przestrzeń. Generalnie, standardowe ładunki mieszczą się na ciągnikach siodłowych z naczepą o następujących parametrach: 13,6 m długości oraz 2,5 m. szerokości. Maksymalna takich pojazdów oscyluje w granicach 24-25 ton.
Transport gabarytów jest bardzo wyspecjalizowaną gałęzią transportu. Przede wszystkim należy dysponować pojazdami, których parametry pozwolą na przewóz nietypowych ładunków. Ciągniki siodłowe pozwalają na przewóz większego obciążenia niż standardowe. Jest to możliwe dzięki dołączeniu odpowiedniej naczepy oraz rozłożeniu całkowitego ciężaru na większą ilość osi.
Transport gabarytów wymaga także pewnego doświadczenia logistycznego. Faza planowania trasy przejazdu jest kluczowa, gdyż pojazdy o nietypowych rozmiarach nie mogą swobodnie poruszać się po wszystkich drogach.

Transport niskopodwoziowy

Transport niskopodwoziowy jest bezpośrednio związany z transportem ponadnormatywnym. W związku z tym należy do zakresu specjalistycznych usług transportowych. Transport niskopodwoziowy wiąże się z przewozem różnego rodzaju maszyn o nietypowych rozmiarach lub dużym ciężarze. Poza tym, przewożone w ten sposób ładunki charakteryzują się niestandardowymi kształtami.
Określenie – transport niskopodwoziowy – pochodzi od wykorzystywanych do przewozu pojazdów. Przede wszystkim są to samochody z naczepami niskopodwoziowymi w najróżniejszych wariantach. Ich konstrukcja ułatwia załadunek i rozładunek m.in.:
    maszyn rolniczych – traktorów, kombajnów;
    maszyn budowlanych oraz maszyn drogowych – koparek, spycharek, walców drogowych;
    sprzętu kolejowego – lokomotyw, wagonów;
    pojazdów ciężarowych;
    wszelkiego rodzaju innych pojazdów, urządzeń i sprzętów wielkogabarytowych.
Transport niskopodwoziowy nie jest zadaniem prostym. Środki transportu powinny zostać odpowiednio przystosowane, a cała operacja przewozu właściwie rozplanowana.

Transport ponadgabarytowy

Transport ponadgabarytowy jest to przewóz towarów o nietypowych parametrach. Są to ładunki, których całkowity rozmiar bądź masa przekraczają ustalone normy do poruszania się po drogach. W związku z tym każdy tego typu przewóz wymaga uzyskania pozwolenia oraz kompleksowej obsługi logistycznej. Transport ponadgabarytowy wiąże się z szeregiem ograniczeń. W wielu miejscach infrastruktura nie jest odpowiednio przystosowana. Dlatego też całą trasę, a także kwestie załadunku i rozładunku, należy dokładnie zaplanować.
Ze względu na różne cechy charakterystyczne przewożonych elementów, możemy wyróżnić kilka grup:
    transport ponadgabarytowy zwykły,
    transport ponadgabarytowy ciężki,
    transport ponadgabarytowy przestrzenny,
    transport ponadgabarytowy długi.
W praktyce, jako ponadgabaryty w transporcie drogowym, przyjęło się określać ładunki, których:
    całkowita długość jest większa niż 16,50 m. (w przypadku naczepy) lub 18,50 m. (w przypadku przyczepy),
    szerokość jest większa niż 2,50 m.,
    wysokość jest większa niż 4,00 m.,
    masa przekracza 42 tony.

Transport ponadnormatywny

Transport ponadnormatywny oznacza przewóz niezwykle ciężkich towarów, bądź też takich, których rozmiary przekraczają standardowe wielkości. Przykładowo, mogą to być elementy jakiś dużych konstrukcji, maszyny przemysłowe, transformatory dużej mocy itp. Wystarczy, aby chociaż jeden z parametrów był większy niż dopuszczalne normy, aby przewóz danego ładunku zakwalifikować jako transport ponadnormatywny.
Przewóz tego typu materiałów wymaga zastosowania specjalnych środków transportu. Standardowe ciągniki siodłowe z naczepą, na pewno nie wystarczą.
Transport ponadnormatywny to nie tylko sam przewóz ładunku, ale także cała obsługa logistyczna. Należy szczegółowo opracować kwestie związane z załadunkiem, rozładunkiem oraz przede wszystkim trasę przejazdu. Wysokość mostów, jakość nawierzchni, wartość promieni zakrętów, szerokość dróg – to tylko niektóre z czynników, które są brane pod uwagę przy wytyczaniu trasy. Transport ponadnormatywny jest często również określany jako transport ponadgabarytowy.